Výrobní program

Komponenty servomotorů

Výrobou mechanických komponent servomotorů se zabýváme již od roku 1993. V současné době produkujeme díly pro přibližně 50 000 servomotorů ročně, avšak v malosériovém režimu (typická výrobní dávka činí 10 ks od jednoho typu).

V našem výrobním programu máme např.

  • Kompletní rotory – tedy hřídele osazené permanentními magnety, zajištěné bandáží a dynamicky vyvážené.
  • příruby (štíty)
  • těla motorů (kostry)
  • konektorové domky

Tyto dílce jsou standardně vyráběny z uhlíkové oceli a duralu.

Komponenty elektronových mikroskopů

Pro nejvýznamnější světové výrobce elektronových mikroskopů dodáváme mechanické komponenty, jako např. vakuové komory, manipulátory vzorků, konektorové domky, příruby atd. Jedná se o kusovou a malosériovou výrobu převážně komplexních a velmi přesných dílců, kde můžeme naplno využít schopností našich pěti-osých a multifunkčních CNC strojů.

Od roku 2019 montujeme podsestavy elektronových mikroskopů v čistém prostředí (ISO 14644-1 třídy 7 – max. 10 000 prachových částic na kubickou stopu) a provádíme interní testy vakuotěsnosti pomocí heliového detektoru.

Dílce elektronových mikroskopů jsou vyráběny z uhlíkové či nerez oceli a duralu, avšak často i ze speciálních materiálů jako Behanit, Permalloy, Mu-metal či Titan.

Komponenty dalších vědeckých přístrojů

Na výrobu dílců pro elektronové mikroskopy navazuje i produkce komponent dalších přístrojů obdobného charakteru, jako např. iontových a laserových spektrometrů a interferometrů, které jsou používány pro analýzu materiálů s širokým polem uplatnění (polovodičový průmysl, materiálové vědy, medicínské aplikace atp.).

I v tomto případě se jedná se o kusovou a velmi malosériovou výrobu komplexních a velmi přesných dílců.

Od roku 2015 provádíme i montáže podsestav Ramanových (laserových) spektrometrů.

Výrobky pro letecký a kosmický průmysl

Náš výrobní program je z části zaměřen i na letecký a kosmický průmysl. Nejen pro tuto výrobu máme zaveden systém řízení kvality dle normy EN AS9100 rev. D.
V současné době dodáváme komponenty různých systémů civilních i vojenských letounů, naše výrobky najdete např. v letounech Airbus (hydraulické a interiérové prvky), Pilatus (brzdové systémy), Dassault (palivová čerpadla), Let L-410 (regulace paliva, komponenty turbovrtulových motorů GE H80), vrtulníky MIL MI (pomocné energetické jednotky) či Embraer KC-390 (manipulační prvky).
Námi vyráběné dílce jsou osazeny např. i v letové verzi vesmírné sondy ESA Solar Orbiter, která byla vypuštěna v roce 2020, aby zkoumala naši nejbližší hvězdu z bezprostřední blízkosti (cca. 50 mil. km).
Díly pro letecký průmysl obvykle vyrábíme ze speciálních materiálů, jako např. „letecký" dural (tř. 7000).

Automatizace

Zabýváme se dodávkami dílců, podsestav a sestav širokého spektra automatizačních a robotických systémů. Kromě námi vyvinutého paletovacího upínacího systému vyrábíme i komponenty např. pro robotické svařovací automaty (pneumatické a servo systémy) užívané v automobilovém průmyslu a další součástky autonomních výrobních linek.

Jaderný a energetický program

Naši výrobu vhodně doplňuje i produkce dílců využívaných v jaderném a energetickém průmyslu. Máme technologie pro opracování speciálních výkovků používaných v sekundárních chladících systémech jaderných elektráren a pro výrobu lopatek parních turbín.
V nedávné minulosti jsme se podíleli na dodávkách komponent pro dobudování slovenské jaderné elektrárny Mochovce i pro repase parních turbín pro několik tepláren.
Výrobky pro jaderný a energetický průmysl jsou vyráběny zejména ze speciálních, žáruvzdorných nerez ocelí.

 

Výrobky pro petrochemický průmysl

Od roku 2005 dodáváme součástky a podsestavy speciálních regulačních ventilů používaných např. v rafineriích, chemických závodech, ale i v lodních motorech. Ventily jsou mnohdy nasazovány ve velmi náročných prostředí, čemuž odpovídá i volba vstupních materiálů – kromě standardní nerez oceli a PTFE vyrábíme součásti i ze speciálních materiálů jako Hastelloy, Duplex či PEEK.

Stroje a strojní zařízení

Vyrábíme součásti jednoúčelových i víceúčelových strojů, které slouží např. k výrobě obalových materiálů, přípravu přesných vzorků materiálů k dalšímu výzkumu i pro potisk různých materiálů. Naše výrobky jsou nasazeny ve strojích známých výrobců jak z Evropy (Dánsko, Švýcarsko), tak i z USA.

Potravinářský průmysl

Nedávno jsme zahájili dodávky komponent specializovaných  podmořských zařízení, které slouží k likvidaci parazitů napadajících lososovité ryby pomocí laserového paprsku. Dílce jsou vyráběny převážně z duralu a plastu a musí být ochráněny silnou vrstvou povrchové úpravy, aby obstály v náročném prostředí slané vody.

Co je u nás nového
Kontaktujte nás
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 546 427 340
Nahoru
Menu